فرمت تصویر +H265 هایک ویژن

مزایای فرمت تصویر +H265 هایک ویژن :

 به طور گسترده این تکنولوژی می تواند به عنوان جانشین رسمی H.264 باشد ، H.265 , +H265 حرف های زیادی برای گفتن دارد. H.265+ میتواند برای مدت طولانی نیازهای سیستم های نظارت را پشتیبانی کند،

اما در حال حاضر ما شاهد برخی پیشرفت های تکنولوژیکی مخرب هستیم که ما را مجبور می کند از H.264 فعلی به H.265 جدید (+H264) فراتر برویم.

اکثر دوربین های نظارت تصویری امروزه دارای رزولوشن تصویری 2 مگاپیکسل (Full HD) هستند که H.264 به طور کامل از آن ها پشتیبانی میکند. اما آخرین نسل از دوربین های تجاری تولید شده، رزولوشن فوق العاده ای را در کیفیت UHD 4K یا حتی با رزولوشن 12 مگاپیکسلی ارائه می دهند، در حالیکه در آزمایشگاه های تحقیق و توسعه هایک ویژن (Hikvision) مدل هایی تا 24 مگاپیکسل هم می بینیم. با H.265 جدید

هایک ویژن می تواند رشد بیشتری داشته باشیم و مشتریان خود را با سطحی از جزئیات که قبل از این تجربه نکرده اند، آشنا کند.

 

چند سال پیش، اولین دوربین مدار بسته فوق العاده HD توسط هایک ویژن (Hikvision) تولید شد. با توجه به پهنای باند زیاد و ظرفیت مورد نیاز بالای ذخیره سازی نیاز به تکنولوژی جدیدی بود. بنابراین هایک ویژن  +H.265 را توسعه داد. “این فناوری یک تکنولوژی اختصاصی هوشمند مبتنی بر استاندارد H.265+ است. هایک ویژن (Hikvision) آن را به خصوص برای برنامه نظارت تصویری بهینه سازی کرده بود. +H.265

می تواند حتی میزان بیت تصویر دوربین مدار بسته را کاهش دهد تا میزان پهنای باند و ذخیره سازی کاهش یابد.

 

برای جزئیات بیشتر فنی H.265 هایک ویژنHikvision   لطفا ادامه مقاله را ملاحظه فرمائید.

 

نمایش زنده وضعیت

برای نشان دادن مزایای استفاده از تکنولوژی رمزگذاری جدید، ما در اینجا یک آزمایش بر اساس دوربین های نظارت تصویری با رزولوشن 1080p (Full HD) و فریم از 25fps انجام خواهیم داد. ما دو محیط آزمایشی را در نظر میگیریم: یک کافه و یک خیابان.

 در هر دو محیط ما برای سه موقعیت آزمایش را انجام میدهیم. که در مجموع شش نتیجه  تست را خواهیم داشت. مبنای تست یک مقایسه بیتی فوری در این شش حالت برای تعیین نیازهای پهنای باند با پروتکل های جدید است. نرخ متوسط کاهش بین H.264 و H.265 برابر 47.8٪ است. هنگام استفاده از Hikvision H.265 نرخ کاهش به طور متوسط به 83.7 درصد افزایش می یابد.

برای برآورد ظرفیت ذخیره سازی مورد نیاز در طی یک روز نظارت 24 ساعته، می توانیم این میزان بیت ها را استخراج کنیم. برای این محاسبه، درهر روز ما محاسبات را به 12 ساعت در روز و 12 ساعت شبانه تقسیم میکنیم. برای روز، ما با حالت”جسم های در حال حرکت” ضبط را انجام میدهیم تا محاسبات را واقع بینانه تر نگه داریم.

 

در کافه میزان کاهش حجم فایل 24 ساعته دوربین مدار بسته در فرمت H.264 وفرمت  H.265 در هایک ویژن  82.5درصد است. برای نظارت بر تقاطع، میزان کاهش حجم فایل 24 ساعته دوربین مدار بسته بین فرمت H.264 وفرمت H.265 در هایک ویژن  79درصد است.فرمت هایک ویژن H.265 می تواند تا اندازه زیادی حجم فایل را در نظارت تمام روزه کاهش دهد و میزان ذخیره سازی را در پایان افزایش دهد.

ارسال دیدگاه

17 + هفده =